Így fog kinézni az újra felépített József főhercegi palota a budai Várban
Az 1968-ban lebontott épületet idén kezdik el újra felhúzni a Szent György téren.
Az 1968-ban lebontott épületet idén kezdik el újra felhúzni a Szent György téren.
Nem bontják le teljes egészében a Krisztinavárosban található, történelmi jelentőségű vendéglátóhely épületét.
A miniszterelnök nem sajnálja a pénzt a Vár 1945 előtti képének visszaállítására. Mindeközben diplomáciai célokra használva gálánsan osztogatja a nemzeti vagyont jelentő műkincseket, mint egy igazi király.
A Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány beruházásban korábban több történelmi épület is megújult az Úri utcában.
Az ügyben indult első nyomozás során nem találták megalapozottnak a csalás bűntettének gyanúját, az újraindított nyomozásban pedig a közokirat-hamisítás és a sikkasztás gyanúja nem állt meg a rendőrség szerint. Az érintett lakásokat eredetileg szociális alapon adta bérbe az önkormányzat, de a bérlők az Airbnb-n adták ki turistáknak.
A középkori budavári nagyzsinagógaként emlegetett épület Buda visszafoglalása óta vár erre a pillanatra.
A 24.hu azt írja, a Kálvária téri lakás hamar visszakerült eredeti tulajdonosához.
Bayer szerint csak az I. kerület polgármestere vádolja őt és már korábban is V. Naszályiék szivárogtattak a sajtónak a lakásbérléséről.
A publicista szerint az Index ügye a kormánynak jött rosszul, a hírhedt budai lakásbérlését máshogy nem lehetett volna megoldani, és ha leülne Tóta W. Árpáddal beszélgetni, nem egy anyázással nyitná a diskurzust.
Egy, a Budai Várban turistáknak kiadott önkormányzati lakás ügyében folytatott eljárást a rendőrség. A BRFK a nyomozást megszüntette, mert csalás nem történt, de továbbküldték az adóhatóságnak az ügyet, mert arra jutottak, hogy a bérlők nem fizettek adót a lakáskiadás után.
A miniszterelnök az NKE tisztavatásán arra is utalt, hogy jómódú országokban az egyenruhások iránti közmegbecsülést köztéri szobrokkal együtt döntik le, „az állam és a törvény kivonul az utcáról”.
Milliárdos osztalékot vehetett ki cégéből a Karmelita kolostort felújító Confector Mérnökiroda Kft. tulajdonosa.
Úgy tűnik, a kormányt sem kíméli, hogy drágulnak az élelmiszerek.
A Budavári Országos Villamos Teherelosztó megmentésért építészek, műemlékvédők is felszólaltak, hiába.
A régészeti munkálatoknak köszönhetően egy új várfalszakaszt és egy Hauszmann-kori lépcsőt is felfedeztek a szakemberek.
Száz méterre attól, amelyik tavaly lepleződött le, Bayer Zsolt fia lakik egy másik, 46 négyzetméteres önkormányzati lakásban. Havonta mindössze 30 ezer forintért.